Koll ble for sterke for herrene.
Koll hadde vunnet alle sine kamper, og bare avgitt ett poeng i herrenes Mizunoliga før møtet med Randaberg i Randaberghallen lørdag ettermiddag. Og de ga ikke noe ved dørene, og vant forholdsvis enkelt.
Randaberg yppet seg i det andre settet, og fulgte gjestene til 22-22. Men Koll er et sterkere lag.
Randaberg manglet lørdag både Johannes Helland Hansen, som er skadet, og Ivar Andersland, som er i karantene etter utelandsreise. Og trener Kevin Cez savnet dem begge i oppgjøret mot Koll.
– Vi visste det ville bli tøft mot serielederen. Det ble ikke enklere med to viktige spillere ute i dag, sier Kevin etter kampen.
Kevin er litt skuffet over spillerne etter lørdagens kamp, og syns de ikke la ned nok innsats, spesielt i en hjemmekamp.
– Holdningen og innsatsen var ikke helt der den skal være. Spesielt på hjemmebane forventer jeg at spillerne gir ett hundre prosent, det gjorde de ikke i dag. Vi skal være et lag som forsøker å vinne alle ballvekslinger. Men samtidig var ikke denne kampen den viktigste for oss å vinne, når Koll er så suverene som de har vært til nå, avslutter Kevin.