Randaberg gjorde det som var forventet, for 3–1 borte mot ToppVolley sørger for at laget henger godt med i kampen om en plass i sluttspillet.
Randaberg vant altså kampen 3–1 og viste tidvis mye bra - fra flere spillere. En som ble ganske avgjørende var Ivar Andersland, spesielt i det siste settet.
Mye så bra ut etter de to første settene. Rune Berg smadret settballen i gulvet i det første settet laget vant 25–21. I andre sett var det hjemmelaget som startet best - og hadde en slags kontroll. ToppVolley ledet 13–11, men da mente Randaberg det var på tide å heve seg.
Det gjorde også laget, for settet ble snudd og til slutt, etter et tett, jevnt og spennende sett sto det 25–23 til Randaberg da siste ball var i gulvet.
Da virket det betryggende for Randaberg, noe som er en fare. Laget ledet 2–0, men det virket som de trodde de allerede hadde vunnet. Hjemmelaget kom på banen i det tredje settet og kledde delvis av Randaberg, et lag som ikke var å kjenne igjen.
25–16 vant studentlaget, omtrent ren utklassing.
Skulle man ta med tre poeng hjem var det bare seier som var godt nok i fjerde sett. Randaberg ledet 11–7, men slutt var det ikke.
ToppVolley slo seg inn igjen i kampen og plukket poeng etter poeng, så mange at det ble 13–13 og en kamp helt i det uvisse.
14–13 ble det på feilserv fra hjemmelaget, mens det ble 15–13 da Ivar Anderslan sørget for poeng. Randaberg kom seg opp i 17–14 ledelse, men ungguttene på ToppVolley gav seg ikke, plukket poeng - men Randaberg virket å ha en noenlunde kontroll da det ble 18–15, ved Ivar Andersland.
Jo, det endte på beste vis for Randaberg. Faktisk ble det en ganske klar seier i det tredje og siste settet. Ivar Andersland sørget for at det ble matchball, mens samme spiller sørget for 25–18 seier i det siste settet.
%20Transparent.png?etag=W%2F%22101453-1996180efc0%22&sourceContentType=image%2Fpng&ignoreAspectRatio&resize=190%2B190)

